Patent na Carcassonne

CARCASSONNE… ale gdzie to jest i po co tam jechać? Położone jest w Langwedocji we Francji, dawnej prowincji przy drodze łączącej Pireneje z Masywem Centralnym. Średniowieczne fortyfikacje Carcassonne są jedną z największych atrakcji południowej Francji. Miasto oddalone o 90 km na południowy wschód od Tuluzy otoczone jest podwójnymi murami obronnymi z licznymi basztami i wieżyczkami. Oryginalnego średniowiecza nie ma tu za wiele, ale całość sprawia niesamowite wrażenie, jakby czas się zatrzymał.Celtycka osada na skrzyżowaniu szlaków handlowych łączących Atlantyk z Morzem Śródziemnym i Półwysep Pirenejski z resztą Europy istniała już ponoć w IV wieku. Na jej miejscu Rzymianie zbudowali w końcu I w. n.e. warowne miasto Carcasum.

Jak się tam zatem dostać? Bezpośrednich lotów z Polski niestety nie ma, ale można złożyć loty Ryanairem i Wizzairem.
  • Lecimy np. z Warszawy do Brukseli Wizzarem. Najniższa cena na Brukselę tymi liniami to 68 zł w dwie strony. Natomiast loty Ryaianerem to koszt 118 zł.
  • Z Brukseli lecimy Ryanaireme już do Carcassonne. Najniższa możliwa cena to 19,99 EUR, czyli 84 zł, w dwie strony wyniesie to 168 zł.
Licząc razem z dolotami przy dobrych wiatrach, czyli łapiąc najkorzystniejsze ceny całość może wynieść 236 zł!!! A to już jest bardzo dobra cena.
Aktualnie można kupić dobre połączenie na październik. Lot z Brukseli do Carcassonne kosztuje 19,99 EUR.
Doloty są w następujących cenach:
Czyli całość może wynieść 256 zł.
 
Można również spróbować złożyć lot do Béziers i stamtąd przemieścić się do Carcassonne.
A na koniec kilka zdjęć tego pięknego miejsca.

4 Comments:

  1. Zdjęcia zamków są przepiękne…wow!

  2. Kiedyś udało mi się znaleźć bilety do tego magicznego miejsca (z Dublina) za 30 eur w 2 strony. Po obejrzeniu Twoich pięknych zdjęć wybaczyć sobie nie mogę, że z tej oferty nie skorzystałam. Ot, przyjdzie mi teraz czekać na następną :-)

  3. Byłam w Carcassonne, przepiękne miasteczko ! Największe wrażenie zdecydowanie wywarło lądowanie tam, niesamowite widoki :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>