do Tajlandii,  Pomysł na podróż

Nocleg w Ao Nang: guesthouse czy bungalow?

Przygotowania do wyprawy do Tajlandii trwają w najlepsze. Ilość godzin spędzanych w Internecie wzrosła znacząco. Przeglądanie różnego rodzaju stron, blogów i for, by znaleźć przydatne info i ułożyć sensowny plan w odpowiednim budżecie to pracochłonne zajęcie. Do tego kolejny dylemat: rezerwować noclegi już teraz czy szukać na miejscu? Zdania są różne. Rejon, w który my się wybieramy jest bardzo turystyczny i do tego będziemy tam w szczycie sezonu, tak więc szybkie znalezienie taniego lokum może być trudne.

Poza tym nie chcemy tracić cennego czasu, którego i tak za dużo tam mieć nie będziemy, na poszukiwania noclegu. Nocleg na Ko Phi Phi zarezerwowany, a przed chwilą również udało się zabukować hotel w Ao Nang. Możliwości noclegu w Ao Nang są przeróżne, zarówno jeśli chodzi o zwykły hotel czy gustehouse, jaki klimatyczny bungalow w pięknym ogrodzie przypominającym dżunglę. Poniżej przegląd miejscówek, które według mnie są warte uwagi i korzystne cenowo.

Noclegi sprawdzam przeważnie na booking.com. Tutaj często można zarezerwować lokum z darmową anulacją. Poza tym jest jeszcze Agoda, która jak się okazuje, potrafi mieć lepsze oferty. Jednak pamiętajmy, że cena pokazana w pierwszym rzucie nie jest kompletna, nie wlicza podatku i serwisu. Trzeba zasymulować rezerwację, by sprawdzić ostateczną cenę. Tutaj również zdarzają się darmowe anulacje, ale także oferty specjlane.

Guesthouse, pokój dwuosobowy

1. K.L. House Aonang (kliknij, by przejść do Agody)

Cena w bezzwrotnej ofercie specjalnej już podatkiem i serwisem na Agodzie: PLN 153,48 za dwie noce za dwie osoby. Za noc na osobę wychodzi 38,40 zł. Lokalizacja: 200 m za Ao Nang, do plaży może być około 1 km.

Rekomendacja na Tripadvisor: 73%

2. Austhai Hotel (kliknij, by przejść do Agody)

Cena w bezzwrotnej ofercie specjalnej już podatkiem i serwisem na Agodzie: PLN 187,18 za dwie noce za dwie osoby. Za noc na osobę wychodzi 47 zł. Lokalizacja: 300 m za Ao Nang, do plaży może być nieco ponad 1 km.

Rekomendacja na Tripadvisor: 80%

 

3. J Hotel (kliknij, by przejść do Agody), ten zarezerwowałam.

Cena już podatkiem i serwisem na Agodzie: PLN 244 za dwie noce za dwie osoby. Za noc na osobę wychodzi 61 zł. Lokalizacja: 400 m przed Ao Nang, blisko do plaży 5-10 minut pieszo.

Rekomendacja na Tripadvisor: 82%

 
 

4. Amorn Mansion (kliknij tu, by przejść na booking.com)

 

Cena na booking.com: PLN 254 za dwie noce za dwie osoby. Za noc na osobę wychodzi 63,50 zł. Lokalizacja: 300 m przed Ao Nang, do plaży blisko, 10 minut spacerem.

Rekomendacja na Tripadvisor: 61%

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
5. 3 Bees Guesthouse (kliknij, by przejść do Agody)

Cena w bezzwrotnej ofercie specjalnej już podatkiem i serwisem na Agodzie: PLN 195,28 za dwie noce za dwie osoby. Za noc na osobę wychodzi 49 zł. Lokalizacja: 500 m za Ao Nang, do plaży może być grubo ponad 1 km.

Rekomendacja na Tripadvisor: 89%

 Guesthouse, czyli łóżko w wieloosobowym

1. Aonang Backpacker (kliknij, aby przejść na booking.com)

Cena na booking: PLN 59 za dwie noce za łóżko w dormitorium z 30 łóżkami (obie płcie) ze wspólną łazienką. Za noc na osobę wychodzi 29 zł. Lokalizacja:  500 m za Ao Nang, do plaży może być grubo ponad 1 km. 5 minut jazdy od plaży Ao Nang.
Rekomendacja na Tripadvisor: 100%
 

2. Austhai Hotel (kliknij, by przejść do Agody)

Cena w bezzwrotnej ofercie specjalnej już podatkiem i serwisem na Agodzie: PLN 74,86 za dwie noce za łóżko w dormitorium z 6 łóżkami (obie płcie) z dzieloną łazienką. Za noc na osobę wychodzi 37,50 zł. Lokalizacja: 300 m za Ao Nang, do plaży może być nieco ponad 1 km.
Rekomendacja na Tripadvisor: 80%
 

Bungalow czyli domki w dżungli

1. Vasana Bungalows (kliknij tu, aby przejść na booking.com)

Cena na booking.com: PLN 234 za dwie noce za dwie osoby. Za noc na osobę wychodzi 58,50 zł. Lokalizacja: 600 m od Ao Nang, do plaży spacerem ok. 20 minut.
Rekomendacja na Tripadvisor: 84%
 

 

2. Ao Nang Cliff View Resort (kliknij tu, aby przejść na booking.com)

Cena na booking.com: PLN 234 za dwie noce za dwie osoby. Za noc na osobę wychodzi 58,50 zł ze śniadaniem. Lokalizacja: 1100 m od Ao Nang, do plaży spacerem ok. 40 minut. Resort zapewnia daromowy transport na plażę Ao Nang co godzinę, można również wrócić za darmo. Obiekt posiada bardzo ładny czysty basen  oraz siłownię.
Rekomendacja na Tripadvisor: 79%
 

3. Aonang Friendly Bungalow (kliknij tu, aby przejść na booking.com)

Cena na booking.com: PLN 137 za dwie noce za dwie osoby. Za noc na osobę wychodzi 34,25 zł. Lokalizacja: 600 m od Ao Nang, do plaży spacerem ok. 20 minut.
Rekomendacja na Tripadvisor: 66%
 

 

4. Fullmoon House & Resort (kliknij tu, aby przejść na Agodę)

Cena w już podatkiem i serwisem na Agodzie: PLN 234 za dwie noce za dwie osoby. Za noc na osobę wychodzi 58,50 zł. Lokalizacja: 900 m za Ao Nang, do plaży może być grubo ponad 1 km. Domki odnowione w 2012 roku, w środku wyglądają wręcz luksusowo. Całość położona w pięknym zielonym ogrodzie przy słynnym klifie Ao Nang.
Pierwszą rezerwację zrobiłam na bungalow. Przecież to Tajlandia, a nocleg w dżungi to prawdziwa atrkacja. Jednak zważyszwy na fakt, że będziemy tam tylko nocować, a całe dnie spędzać na okolicznych plażach, nie uda nam się w pełni skorzystać z tego, co oferuje ośrodek z bungalowami. Wygrała lokalizacja, czylu bliskość plaży i przystani. Życia w dżungli skosztujemy na Ko Phi Phi:)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *