Azja,  Bangkok,  Informacje praktyczne,  Tajlandia,  Tajlandia Informacje praktyczne

Transport między lotniskami w Bangkoku

W Bangkoku znajdują się dwa duże lotniska, międzynardowy port Subarnabhami oraz Don Muang, z którego odbywają się loty krajowe oraz czarterowe. I właśnie na to drugie lotnisko trzeba się dostać, aby przesiąść się na samolot Air Asia czy Nok Air. W zasadzie mamy trzy opcje.

BEZPŁATNY SHUTTLE BUS

Między lotniskami kursuje bezpłatny shuttle bus od 5:00 rano do północy. Aby skorzystać z owego transportu należy mieć bilet lotniczy na lot odbywający się z lotniska, na które się udajemy. Koniecznie musi to być bilet, gdyż same rezerwacje nie są uznawane. Bilet może być na lot dnia następnego, a także poprzedniego. Bus jedzie około godziny w zależności od natężenia ruchu (może być dłużej), po drodze nie ma żadnych przystanków.

don-mueang-shuttle-bus

Shuttle bus operuje na podstawie umowy z Airport of Thailand PCL. Air Asia nie ma swojego własnego transportu pomiędzy lotniskami. Linie płacą AoT, aby jej pasażerowie także mogli korzystać z usług AoT. Na trasie jeździ 8 klimatyzowanych autobusów, we wszystkich znajduje się 35 miejsc. Nie ma tam specjalnego miejsca na bagaż. Maksymalnie autobus może pomieścić 57 osób. Pan konduktor sprawdza bilety oraz liczy pasażerów.

Z lotniska Suvarnabhumi do Don Muang: shuttle bus odjeżdża z poziomu 2 (przyloty) między gate 2 a 3.

Z lotniska Don Muang do Suvarnabhumi: shuttle bus odjeżdża z poziomu 1.

Bus przyjeżdżający z Don Muang wysadza pasażerów na poziomie 4 (odloty) przy gate 5. Natomiast na lotnisku Don Muang shuttle bus przyjeżdża oraz odjeżdża z tego samego miejsca przy terminalu 1, blisko wejścia nr 8.

Oto rozkład:

1234567.JPG

 

AUTOBUS 

Publiczny autobus nr 555 także kursuje między dwoma lotniskami. w godzinach 04:00 – 23:00. Po drodze jest około 5 przystanków, a jazda trwa około godziny. Autobus odjeżdża co 30 minut, bilet kosztuje 36 THB.

TAKSÓWKA

W godzinach, w których autobusy nie kursują najlepszym rozwiązaniem jest taksówka. Taksówki z Suvarnabhumi odjeżdżają z poziomu 0 (ichni parter), między gate 4 a 5, trzeba schodkami zjechać w dół. Koszt przejazdu taksówką to około 400 THB.

370.JPG

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *