Jak dojechać z lotniska Stansted do centrum
Anglia,  Anglia Informacje praktyczne,  Europa,  Londyn

Jak dojechać z lotniska Londyn Stansted do centrum miasta

Stansted to duże międzynarodowe lotnisko, obsługujące tanie linie lotnicze. Położone jest 48 km od Londynu. Najpopularniejszym i najtańszym środkiem transportu są autobusy. Po wylądowaniu na Stansted uwaga na długą kolejkę do kontroli dokumentów. Okienek jest kilka, jednak każda kolejka posuwa się bardzo wolno. Ja przez to czekanie spóźniam się na autobus do Londynu. Bilet autobusowy easyBus mam wykupiony wcześniej na określoną godzinę. Na szczęście nie ma problemu, jako że są miejsca w busie (tak, to jest bus, nie autobus), kierowca bez problemu zabiera mnie na pokład.

 

AUTOBUS

Dla tych, którzy wcześniej biletu nie zakupią, jest inna opcja. Obok odjeżdżają autobusy Terravision i bilet można kupić u kierowcy bez wcześniejszej rezerwacji. Bilety easyBus można kupić w bardzo dobrej cenie, np. 2 GBP w Internecie, jednak rezerwacji trzeba dokonać z dużym wyprzedzeniem. Mi udaje się kupić za 4,5 GBP. Co ciekawe, trzeba uważać na zakup kilku biletów w jednej transakcji, wygląda na to, że cena jednostkowa wzrasta. Również samo sprawdzenie ceny powoduje, że kolejnym razem wyświetlana jest już wyższa. Należy trochę odczekać lub spróbować z innego komputera. EasyBus kursuje między lotniskiem a Baker Street, gdzie znajduje się przystanek metra.

 

POCIĄG

W Stansted znajduje się stacja kolejowa pod budynkiem terminalu. Pociągi obsługiwane przez CrossCountry, odjeżdżają stąd do Cambridge, Leicester i Midlands co 60 minut. Natomiast pociągi Stansted Express kursują do i z Liverpool Street Station w Londynie co 15 minut, podróż trwa 45 minut.

Zapraszam na szczegółową relację w weekendowego wypadu do Londynu

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *