Afryka,  Informacje praktyczne,  Maroko,  Maroko Informacje praktyczne,  Tanger

Jak dojechać z lotniska Tanger Ibn Battuta w Maroku do centrum miasta

Międzynarodowe lotnisko Aeroport Ibn Battuta usytuowane jest 15 km na południowy zachód od miasta. Można stąd dolecieć do wielu marokańskich ośrodków, m.in. Casablanki, Agadiru, Marrakeszy czy Fezu. Można także złożyć bilet w Ryanairze i przylecieć z jednego z europejskich miast, takich jak Bruksela czy Bergamo. My przylatujemy z Beauvais we Francji i stąd musimy dostać się do centrum miasta, a konkretnie do medyny, gdzie znajduje się nasz zarezerwowany hostel. W zasadzie opcja jest tylko jedna.

 

DOJAZD Z LOTNISKA

Dojazd z lotniska do miasta póki co nie jest prostą sprawą. Nie kursują tu żadne autobusy i trzeba zdać się na dość drogie grands taxis. Koszt to około od 170 do 200 MAD w zależności od pory dnia. Płaci się za całą taksówkę (najczęściej stary mercedes), w której mieści się sześć osób plus kierowca. Przy kantorze wisi informacja z cenami taksówek, tak by każdy przyjezdny wiedział, jaka jest cena i nie dał się oszukać. Gdy tylko wychodzimy z terminala i zbliżamy się do postoju od razu podbiega do nas taksówkarz i proponuje swoje usługi. Oczywiście kwota, którą rzuca różni się podanej na rozpisce, zatem zaczynamy się targować, ostatecznie udaje się nam ustalić cenę 170 MAD.

 

Jeśli komuś żal pieniędzy, może zrobić sobie spacer do odległej o 2 km szosy Tanger – Asila i tu spróbować złapać autobus.

A co dalej, o tym przeczytacie w moich relacjach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *